Londýn, Cambridge, Paříž

termín - dle požadavků školy

 

Navržený program:

1. den

Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, přejezd do Velké Británie.

2. den

Začínáme ranní procházkou v docích Sv. Kateřiny, projdeme se pod nejznámějším mostem Anglie - Tower Bridge, kde se paměť v našich foťácích naplní nejen slavným zdvihacím mostem, ale především největším a ve své době nejděsivějším hradem Anglie - Towerem. Pak nás čeká procházka nejrušnější čtvrtí City a prohlídka katedrály Sv. Pavla a Tate Modern Gallery – Galerie moderního umění. Pro milovníky válečných lodí a nejen pro ně je připravena prohlídka křižníku Belfast. Tento bitevní křižník se proslavil v několika bitvách 2.svět.války a v roce 1967 byl přestavěn na muzeum, které poutavou formou přibližuje každodenní život posádky a vojenskou a provozní techniku. V odpoledních hodinách pojedeme nadzemním metrem na Greenwich, kde si děti mohou stoupnout jednou nohou na Z a V polokouli současně, překročí nultý poledník a uvidí nejfotografovanější pohled na Londýn. Budeme mít možnost prohlédnout si námořní muzeum a v něm všechny nepostradatelné předměty a přístroje sloužící v námořní dopravě. Také Vás čeká krásný park a malebný trh, kde si můžete levně koupit nějakou tu anglickou dobrotu, děti si určitě rády koupí pár suvenýrů. V podvečerních hodinách nás autobus zaveze do hotelu.

3. den

Ráno navštívíme největší letecké a vojenské muzeum v Evropě Imperial War Museum Duxford, kde na ploše několika hektarů je 6 ohromných hal plných letecké a ostatní vojenské techniky (od zbraní, přes obrněná vozidla atd.).  Poté nás čeká Cambridge - starobylé anglické univerzitní město a administrativní centrum hrabství Cambridgeshire. Je to město krokusů, žlutých narcisů a otevřených travnatých ploch ohraničených říčkou Cam, od ní také název Cam-bridge (most přes řeku Cam). Proč se do tohoto malého městečka jet podívat? Kromě historických skvostů jako je např. King's College Chapel, nádherná ukázka gotické architektury, zažijete skutečnou studentskou atmosféru při návštěvě neméně známé St.John´s College, projdete se malebným centrem plným pouličních umělců, různých stánků s místními specialitami a nakonec se můžete nechat ukolébat vlnami říčky Cam. Gondoly a studentští gondoliéři jsou zde téměř stejně početní jako v Benátkách. Větší klid a příjemněji strávený odpočinkový den ve městě si lze jen těžko představit. A pokud byste se náhodou obávali, že odpočinku je příliš, můžete využít k nákupům místní rozmanité trhy či zavítat do jedné z nákupních galerií, kde naleznete všechny oblíbené anglické obchody (pro milovníky sportu doporučujeme Sportdirect, obchod s 30 – 70% slevou všech známých značek, jako je Adidas, Puma, Lonsdale atd.).

4. den

Začínáme na London Eye, 110m vyhlídkovém kole. Spatříte slavné Westminster Abbey (místo královských svateb a pohřbů), Westminster Palace s Big Benem, jen o kousek dál Buckinghamský palác, pod Vámi Temži s lodičkami a čluny, prostě uvidíme Londýn ze všech možných úhlů pohledu. Nebo můžete navštívit Londýnské Akvárium. Pak půjdeme přes London Bridge k Westminsteru, kde vás čeká Big Ben se svými světoznámými hodinami a jedinečným zvonem. Pokračujeme do St.Jame´s parku, kde si můžete odpočinout, poobědvat a užít si klidnou hodinku v příjemné atmosféře tohoto výjimečného londýnského parku. Hned poté se půjdeme podívat na sídlo britských panovníků - Buckinghamský palác. Na závěr dne navštívíme podzemní kryty pod Whitehall, kde Winston Churchill řídil většinu vojenských operací během 2.svět.války a poté Science muzeum a Přírodověcké muzeum, které velmi poutavou formou seznamuje návštěvníky se všemi novými vědeckými objevy a technologickými novinkami.

5. den

V poledne dorazíme do Paříže, přímo pod Eiffelovu věž, na kterou se vzápětí půjdeme podívat. Čeká nás zde zhruba 10hodinnový program. Po Eiffelovce nastoupíme na loď a po Seině se dostaneme k nejznámější katedrále Francie – Notre Dame, kterou i navštívíme Pak procházkou okolo nejpozoruhodnější budovy v Paříži – Centre George Pompideau a pak kolem Louvru k autobusu. Večerní přejezd do ČR.

6. den

Dopolední příjezd do ČR.

 

Cena zahrnuje:

dopravu luxusním autobusem (DVD, bufet…), přepravu přes kanál La Manche, 3x ubytování v moderních karavanech, 4x snídaně a 3x teplá večeře, většinu vstupů do muzeí a galerií

Cena nezahrnuje:

vstup na London Eye, Eiffelovu věž a loď po Seině (cca 16 euro), kapesné, pojištění léčebných výloh

2022 - 2042 - 6 dní
od5 990,- Kč
Autobus
Polopenze
Objednat »